POZOR!!! Tabuľky ku Dňu matiek 9.5. odosielame do 24 hodín, ako všetky ostatné tabuľky. Tabuľky objednané ešte 6.5 do 10.00 hod. doručíme na druhý deň:-) .

Dizajn je dôležitý... ale čo je rozhodujúce pri výbere nálepiek na stenu?

Aký materiál je najvhodnejší?

Čo si všímať pri výbere nálepky na stenu?

Držia samolepky na stene?


AKÉ MATERIÁLY SA POUŽÍVAJÚ NA VÝROBU SAMOLEPIEK NA STENU?

Vinyl je jednofarebný, vhodný na vyrezávané nálepky, nápisy, napríklad do obývačky alebo na chodbu. Nie je vhodný do detskej izby, pre deti zvoľte skôr viacfarebné, odolnejšie nálepky – napríklad z textilnej fólie.

Potlačená fólia (matná/lesklá) je cenovo dostupná a jedna z najpoužívanejších, avšak rátajte s tým, že potlačená fólia sa môže vplyvom času zmršťovať a odlepovať.

Textilná fólia je ideálna do detských izieb, pretože je prelepiteľná a odolná, a ak náhodou dôjde k jej pokrčeniu, dá sa bez problémov rozlepiť a znova použiť bez poškodenia. A okrem iného: množstvo farieb a motívov pomáha rozvíjať detskú fantáziu.

U nás v INSPIO nájdete len kvalitné vyrezávané samolepky z vinylu a tiež nálepky z najkvalitnejšej textilnej fólie.


Ako vybrať vhodnú nálepku?


1. Vyberte vhodné miesto a typ samolepky

Ako prvé si nájdite vhodné miesto na nálepku. Do obývačky, kuchyne, spálne a na chodbu sú vhodné jednofarebné vinylové nálepky.
Nálepky môžete nalepiť za posteľ, za gauč, okolo dverí, v spodnej časti steny, v strede alebo na celú plochu steny. Pri vinylových nálepkách od Inspio si môžete vybrať akúkoľvek farbu z ponuky. Sú precízne vyrezané a lepia sa jednoducho.

Textilné nálepky sú ideálne do detskej izby

Je dôležité premyslieť si veľkosť plochy, na ktorú budete nálepku lepiť. Môžete si pomôcť maliarskou páskou, ktorou si plochu vyznačíte a následne odmeriate metrom. Povrch stien je tiež rozhodujúci pri výbere samolepky – uistite sa, že je nálepka vhodná na vašu stenu. Ak si chcete byť istí, využite možnosť zakúpenia vzorky. Do detskej izby sú ideálne textilné nálepky vďaka ich hrejivému povrchu, ktorý je navyše umývateľný. Okrem toho nie je problém ich odlepiť a naspäť nalepiť, čo sa pri deťoch určite hodí.

Farba steny je dôležitá

Pri výbere zvážte tiež farbu vašej steny. V prípade, že máte farebné steny, môžu nálepky pôsobiť inak ako na fotkách na e-shope, kde sú umiestnené na bielej stene. Samozrejme, textilné nálepky Inspio sú detailne vyrezané, a preto ich môžete nalepiť na stenu akejkoľvek farby.

2. Nálepky musia byť kvalitné a bezpečné

Nálepky na stenu budú v izbe možno aj niekoľko rokov, zvážte preto pri výbere aj vhodnosť materiálu a farieb, ktorými je samolepka potlačená.

Textilná nálepka je trvácna a je možné ju prelepiť.

Pri výbere samolepiek do detskej izby myslite na to, že s nimi budú v dennom kontakte vaše deti. Nálepka by preto mala byť bezpečná a ideálne aj dostatočne odolná.

Dekorácia v detskej izbe by mala robiť radosť nielen rodičom ale najmä deťom. Treba rátať s tým, že deti budú nálepku chytať. Textilné nálepky sú príjemné na dotyk a v prípade, ak ich deti odlepia, dajú sa prilepiť naspäť. Navyše sú umývateľné, takže ich môžete jednoducho udržiavať čisté.

3. Jednorazové alebo znovunalepiteľné?

Plánujete v priebehu rokov maľovať alebo sa sťahovať? Vyberte si materiál, ktorý je opakovane prelepiteľný. Jednorazové (vinylové) samolepky nie je možné prelepovať. Výhodou opakovane nalepiteľných (textilných) nálepiek je jednoduchá manipulácia už pri prvom lepení alebo ak ešte váhate nad správnym miestom, vedzte, že textilnú nálepku môžete kedykoľvek premiestniť. Ďalšou výhodou opakovane nalepiteľných nálepiek je jednoduchá manipulácia pri prvom lepení, keď si ešte nie ste istí správnym miestom alebo sa vám pri lepení zlepia strany nálepky k sebe – jednoducho ich rozlepíte a znova nalepite na stenu. V prípade, že sa po čase rozhodnete vzhľad izby meniť a prispôsobovať ho rastúcim deťom, jednoducho nálepku odlepíte a môžete ju napríklad darovať niekomu inému. Preto odporúčame odložiť si podkladový papier z nálepky na stenu.


4. Aký by teda mal byť vhodný materiál?

Bezpečný – bez PVC, ekologická tlač

Odolný – textilný, tkaný

Praktický – opakovane nalepiteľný, nie jednorazový


5. Naozaj sa samolepky udržia na stene?

Z našej skúsenosti vieme, že nálepky Inspio držia dokonale. Vieme to najmä vďaka vám, keďže nám posielate naozaj krásne fotografie našich nálepiek vo vašich izbičkách. Samozrejme, to ako bude nálepka držať na stene, závisí od času, štruktúry a kvality vašej omietky. Odporúčanie: Nálepky vždy lepte na čistý, bezprašný povrch. Práve ste domaľovali? Po maľovaní treba niekoľko týždňov počkať (v lete cca 2 týždne, v zime 4–6 týždňov), až potom začať s lepením. Je to preto, aby nálepka do seba nenatiahla vlhkosť zo steny a riadne sa prichytila na povrch.

6. A teraz už môžete vyberať dizajn samolepky

Ak už máte pripravený a odmeraný vhodný priestor pre nálepku na stenu a viete, čo si všímať pri výbere správneho materiálu, môžete vyberať dizajn. Myslite na to, že samolepka nielen zútulní izbu, ale zmení jej celkovú atmosféru.
Kreativita tu naozaj nepozná hraníc – môžete izbičku premeniť na les, vesmír, mestečko s domami, oblohu s balónmi a lietadlami,…

Máme odskúšané so svojimi deťmi, že samolepky sú najpraktickejšou dekoráciou do detskej izby z ktorej majú radosť zaručene a hlavne oni.

Malá rada na záver

Pri výbere samolepiek na stenu sa skúste zamyslieť aj nad tým, aký je pôvod nálepiek, najmä tých, ktoré chcete dať do detskej izby k vašim deťom. Za nízkou cenou môže stáť viacero faktorov. Hlavným je (ne)kvalita použitých materiálov a farieb. Nemenej dôležitým faktorom sú podmienky pri ich výrobe aj s ohľadom na ľudí, ktorí pre firmu pracujú. U nás v INSPIO vyrábame nálepky a ďalšie produkty poctivo a z kvalitných materiálov. Chcete mať predsa istotu, že produkt, ktorý dávate svojmu dieťaťu do detskej izby, bol vyrobený korektne, férovo, lokálne a s dôrazom na kvalitu a ochranu vášho zdravia, však?