SEPTEMBER... Ďakujeme! Eshop naplno funguje a vaše objednávky vybavujeme. :-) Tabuľky vyrábame a odosielame do 24 hodín, nálepky do 8 dní.

Ako nechcené darčeky potešia stovky detí?


MNOŽSTVO OSOBNÝCH DARČEKOV, KTORÉ POTEŠILI

Robiť radosť našim blízkym a milovaným je nám prirodzené. Taktiež si radosť vieme urobiť sami, keď si kúpime, alebo darujeme niečo, po čom túžime. Pred koncom roka 2019 sme mohli vidieť, ako naši zákazníci obdarovávali svojich najbližších. Tabuľky s venovaním pre manželku, manžela, priateľke či priateľovi, babke a dedkovi sme vyrábali denno-denne. Takéto osobné darčeky s venovaním isto potešili mnoho obdarovaných pod vianočným stromčekom.

PREČO NEVIEME VRÁTENÉ TABUĽKY ZNOVA PREDAŤ?

Tieto tabuľky s venovaním sa u nás vyrábajú na základe špecifických požiadaviek zákazníkov. Objednávateľ si v nich vie zvoliť venovanie, celý text a podpis. Pri výbere ľubovoľnej kombinácie pozadí a obrázkov tak má možnosť vytvoriť skutočne jedinečný a osobný dar k rôznym životným udalostiam. Práve preto nás trocha trápilo, že sa niektoré takéto osobné vyznania a dary vrátili. Zákazníci to jednoducho odmietli prevziať, lebo si to medzičasom rozmysleli, ďalší na to mali rôzne iné dôvody. Takto vytvorené tabuľky my už nevieme predať inému zákazníkovi.

AKO SME VYUŽILI NECHCENÉ?

Dalajláma, tibetský duchovný vodca raz povedal: „Nedopusť, aby chovanie iných ničilo tvoj vnútorný mier."

To, ako sa ľudia správajú nás môže ovplyvniť. No ak chceme urobiť svet lepším a krajším miestom, mali by sme to využiť na šírenie dobra. My v INSPIO, sme neostali pred koncom roka v negatívnej energii z takéhoto chovania nezodpovedných zákazníkov. Využili sme tieto neprevzaté a odmietnuté tabuľky, aby sme nimi urobili radosť. Na zadnú stranu sme vytlačili naše vlastné grafiky detských obrázkov.

KEĎ RECYKLÁCIA NADOBÚDA INÝ ROZMER

Všetky vrátené tabuľky, ktoré sme počas celého roka starostlivo odkladali, sme rozbalili a začali recyklovať. Posledný deň roka 2019 sme tak odpracovali v duchu pomoci. Vybrali sme si 30 slovenských nemocníc s detskými oddeleniami. Nachystali sme sady týchto obrázkov, aby sme ich začiatkom roka 2020 zaslali ako dary pre detské oddelenia a potešili v nich stovky malých pacientov.

Recyklácia u nás nadobudla aj iný rozmer. Z nechceného urobiť niečo, čo poteší. Podarilo sa nám takto zrecyklovať 710 tabuliek, ktoré veríme, že aspoň trocha spríjemnia pobyt detí v slovenských nemocniciach.

AK NIE SME ĽAHOSTAJNÍ, VIEME MENIŤ SVOJE OKOLIE

Silvester sme mohli u nás na firme stráviť akokoľvek. Ale preto, že nie sme ľahostajní k životnému prostrediu, že nás zaujíma, čo sa deje okolo nás a záleží nám na deťoch, sme sa rozhodli práve pre takúto adresnú pomoc.

Sme radi, že sa môžeme podľa definície Európskej komisie, aspoň sčasti, zaradiť medzi spoločensky zodpovedné firmy. Európská komisia definuje spoločensky zodpovedné podnikanie ako: „dobrovoľné integrovanie sociálnych a ekologických záujmov do každodenných firemných činností a interakcií s firemnými subjektmi.“

MÁ ZMYSEL ODLOŽIŤ TVORBU ZISKU?

Stotožňujeme sa s tvrdením Centra pre filantropiu: „Dobročinnosť firiem je jedným zo spôsobov, ako prepojiť podnikateľskú sféru s potrebami spoločnosti. Mnohé firmy sa chcú dobrovoľne angažovať vo verejne prospešných projektoch s cieľom podporiť rozvoj komunity, v ktorej pôsobia. Tieto ich aktivity sú nad rámec komerčnej činnosti firmy, hoci často spolu súvisia.“

Na Silvestra 2019 sme preto odložili bokom tvorbu zisku a venovali všetok čas, naše možnosti a zapli všetky stroje, aby sme urobili niečo pre deti.

OBDAROVANÉ NEMOCNICE

Výsledkom našej snahy bolo zrecyklovanie vráteného tovaru v celkovej hodnote 14 200,– €. Obdarovanie 30-tich slovenských nemocníc 710 detskými obrázkami.

Článok pre vás napísala Majka


Zdieľajte tento článok svojim priateľom