Tabuľky pre novorodencov a bábätká s údajmi o narodení odosielame do 24 hodín.

PREČO SI VYBRAŤ NAŠU INSPIO TABUĽKU PRE BÁBäTKO?

  • Tabuľky sú naozaj tabuľky Dibond™
  • Rozmer 40×30 cm
  • Navrhujete sami
  • 6600 variantov
  • Fotka vášho dieťatka na tabuľke
  • už viac ako 13 tisíc po celej Európe

AKÝ JE PRVÝ DEŇ PRE MAMIČKU A JEJ DIEŤATKO?

Každá mama pozná ten pocit, keď mala prvý krát potrebu spýtať sa v nemocnici na svoje novonarodené dieťatko. Zrazu už nie je chránené a my nevieme, kde je. Doteraz sme to vedeli presne. Bolo predsa s nami. V brušku. Ale v tento deň „D“ sa to zmenilo. Je to ten najdôležitejší a súčasne strašidelný deň pre každú mamu. Prvýkrát púšťame človiečika do sveta. Našťastie sa na dieťatko a na tú bucľatú a pokrčenú tváričku tešíme natoľko, že si to ani neuvedomujeme. Tak to má predsa byť. A tak je to správne. Pôrodom dieťatka „vybuchne bomba“ šťastia. Všetci oslavujú a odpovede na prvé otázky, ktoré všetkých zaujímajú, pozná jedine mama.

  • Je zdravé?
  • Má sa dobre?
  • Chlapec, alebo dievčatko? (aj dnes to môže byť prekvapenie)

AKO SA BUDE VOLAŤ?

Meno by mala každá mamička vyberať srdcom, ale aj rozumom. Je to predsa slovo, ktoré bude tento malý človiečik počúvať celý život. Podľa výskumov meno ovplyvňuje to, ako budeme vyzerať, alebo aký štýl obliekania, či účes si v dospelosti zvolíme. Či už je to pravda, alebo nie, mali by sme na to brať ohľad a vedome vybrať dieťatku také meno, aby naň bolo pyšné spolu s nami. Najpopulárnejšie dievčenské mená na Slovensku v roku 2018 boli Sofia, Ema a Nina. Najpopulárnejšie mená pre chlapcov zasa Jakub, Adam a Michal. Takže, milé mamičky, vyberajte s láskou. Na tabuľku vám potom napíšeme krásne meno vášho dieťatka a vy si k nemu budete môcť vybrať z 16 farieb, šiestich pozadí a 23 obrázkov.

KOĽKO VÁŽI?

Váha dieťatka je prvý údaj, ktorý my mamy neovplyvníme. Tajná súťaž mamičiek, kde niet víťaza. Či už je dieťatko päť kilové, alebo má 3250 g, pýšime sa tým číslom, pretože je to v deň narodenia dieťatka to, čo ho charakterizuje. Jeho prvý skutočný údaj. Pre novorodenca je to číslo, ktoré ho bude sprevádzať prvých pár rokov. Či už u lekára, alebo pri rozhovoroch mamičiek, ako prišlo na svet. A to, že to nebolo jednoduché, si iste potvrdíme všetky. Či už malo dieťatko 3 alebo 5 kíl. Zvládnuť to bolo krásne a náročné zároveň. No buďme úprimné. Váha bábätka nie je len jeho číslom, ale aj tým naším. O koľko kíl máme menej po pôrode? Čím je bábo väčšie, tým je ručička na váhe nižšie :-) Mamičky dvojičiek vyhrávajú dvakrát :-)) Je to proste dôležité číslo. Váhu bábätka vám preto napíšeme na tabuľku o narodení. Údaje o narodení bábätka sú predsa to pravé, čo na tabuľke pre novorodenca musí byť. A je to aj „tajné“ ocenenie pre mamičku :)

KOĽKO MÁ CENTIMETROV?

Hneď po váhe sa všetci spýtajú na dĺžku. Bábätká sú rôzne. Niektoré sú dlhé a chudučké, iné zasa malé a bucľaté. Novorodeniatka majú od 30 po 55 cm. Niektoré sú rekordéri, ale väčšina má okolo 48 cm. Ak má nejaké dieťatko menej ako ostatné, netreba sa báť. Väčšina detí to dobehne a okolo jedného roka sú si už všetky detičky podobné ako vajce vajcu. Dĺžku ovplyvňujú rodičia, predkovia ale aj čas, kedy sa dieťatko narodilo. Nejedno sa opýta na svet skôr a vtedy sú bábätká menšie. Ale skúšali ste si niekedy spomenúť, koľko je to 48 cm? Každá mamička si na to občas spomenie. To najmenšie bodynko bolo veľké. Detičky rastú v prvých mesiacoch až 4 cm za mesiac. Tak sa nebojte. O chvíľočku to už bude poriadny kus ženy, či chlapa. A vtedy vám tabuľka pre novorodenca pripomenie, aké malinké to dieťatko bolo. A vzápätí uvidíte, čo z neho vyrástlo.

A AKO SA MÁ MAMIČKA?

Keď už všetci vedia, ako sa hlavný hrdina volá, koľko váži a akú má dĺžku, je čas aj na mamičku. Bolo to náročné, zdĺhavé, chvíľami strašidelné a hlavne neisté. Ale na konci dňa si všetky nové mamy vydýchnu, že je všetko v poriadku. Radosť z bábätka silno prehluší všetky bolesti a na svete je zrazu nová, síce unavená, ale šťastná mama. Tak len okrajovo. „Ako sa máš?“ Samozrejme výborne, všetko mám za sebou a začína nová etapa „nášho“ života. Kinderko s prekvapením je už rozbalené a hor sa do nových zážitkov.

PREČO JE TABUĽKA O NARODENÍ DôLEŽITÁ?

Je to krásny darček do detskej izby, pamätná tabuľka pre dieťatko, ale hlavne je to ocenenie aj pre mamičku. Veď kto by už viac chápal, aké dôležité údaje na tabuľku píšeme, ako mama. Narodenie dieťatka je síce najprirodzenejšia vec, ale pre žiadnu mamu to nie je samozrejmé. Je to predsa „malá futbalová lopta“, ktorá musí ísť von :-) A cesty spať niet :-))) Tak milé mamičky, mamky a mamulienky, sme úžasné a zvládli sme to. Tabuľku môžte podarovať aj starým rodičom, manželke, alebo ako dar ku krstinám. Je to krásny osobný darček, ktorý každého milo prekvapí.

Článok pre vás napísala Slávka


Zdieľajte tento článok svojim priateľom