SEPTEMBER: Ďakujeme, že u nás nakupujete. Vytvorte nový domov s INSPIO.

Detský koberec z korku - aké sú jeho výhody?

Korok a jeho vlastnosti

Detské korkové koberce INSPIO sú prírodné, ekologické a ručne vyrábané na Slovensku. Sú nielen estetickým, ale aj funkčným doplnkom do každej detskej izbičky. Korkové koberčeky majú zvukovo izolačné vlastnosti, tlmia nárazy pri páde a izbičke dodávajú útulnosť. Taktiež sú vhodné pre alergikov, keďže neposkytujú prostredie roztočom a nepohlcujú prach. Korok ako prírodný materiál zabraňuje vzniku plesní a šíreniu baktérií.

Korkový koberček je na dotyk veľmi príjemný a teplý. Pri hre trávia deti veľa času na podlahe a nám záleží na tom, aby sme im zabezpečili kvalitný a bezpečný povrch. Vrchná časť koberca je vyrobená z korkovej štruktúrovanej látky. Spodnú časť tvorí recyklovaný gumokorok. Obe tieto strany majú protišmykovú vlastnosť, čo oceníte pri malých nezbedníkoch. Korok má tepelnoizolačné vlastnosti a je vhodný aj do izbičky s podlahovým vykurovaním.

Koberček je nenáročný na údržbu, môžete ho povysávať alebo jednoducho očistiť vodou. Je ľahký, takže ho môžete kedykoľvek premiestniť.


Aký rozmer koberčeka si vybrať?

1. KOBEREC K POSTELI

Koberček, ktorý je vyrezaný do nepravidelného tvaru je ideálnou voľbou, ak chcete vyplniť priestor pri posteli. Jedna strana koberca je rovná, takže ho môžete položiť priamo pred posteľ. Na koberčeku je nakreslené miesto pre papučky, kde si ich dieťatko môže pred spaním uložiť. Tento koberček si však nájde využitie aj pri každodenných hrách. Sú na ňom pestrofarebné ilustrácie, cestičky, koľajnice, ročné obdobia, hra Človeče či čísla od 1 po 10.

2. KOBEREC V TVARE OBDĹŽNIKA

Obdĺžnikový koberček s menom dieťatka je vhodný aj do menších priestorov. Jeho rozmer je 130 × 58 cm a môžete ho takisto položiť k posteli či do hracieho kútika, jednoducho kdekoľvek, kde potrebujete vyplniť priestor. Svojim farebným a jedinečným dizajnom zútulní každú detskú izbičku.

3. KOBEREC V TVARE ŠTVORCA

Ak hľadáte koberec, ktorý zútulní a vyplní priestor vo väčšej detskej izbičke, koberček s rozmerom 130 × 130cm v tvare štvorca je presne pre vás. Je personalizovaný, takže je jedinečným doplnkom, ktorý si zamilujú nielen vaše deti, ale aj vy. Poprepletané cestičky a koľajnice vytvárajú priestor detskej fantázii. Stačí zopár áut, zvieratiek a panáčikov a vaše dieťatko sa ocitne v zázračnej krajine.

4. KOBEREC V TVARE KRUHU

Okrúhly koberček s priemerom 130cm môžete položiť kdekoľvek, vďaka svojmu tvaru sa hodí do všetkých priestorov. Okrem cestičky a koľajníc sa na ňom objavuje aj hra Človeče alebo písmená abecedy. Koberček využijete aj ako tepelnoizolačnú podložku pri akejkoľvek hre. Korkový koberec je inovatívnym a moderným doplnkom do detskej izby.

Pozrieť všetky korkové koberčeky

Pozrieť fotogalériu korkových kobercov


Zdieľajte tento článok svojim priateľom